Najczęściej zadawane pytania

W naszej szkole nie ma podziału na semestry. Celem każdej powstałej grupy jest przejście wszystkich etapów z których składa się nasz program nauczania (w przypadku j. angielskiego jest ich 11, w przypadku innych języków 12). Do kursu można więc dołączyć w dowolnej chwili, ważne aby zrobić to od właściwego dla siebie poziomu zaawansowania.

 

Służy do tego test kwalifikacyjny, który znajduje się w zakładce testy online.

W przypadku lekcji grupowych jest to zazwyczaj system 2×2 w tygodniu (2 spotkania po 2 lekcje 50-minutowe).

To zależy od wybranego oddziału szkoły. Większość zajęć grupowych w centrum zaczyna się o 17.30, choć w tym konkretnym oddziale są tez dostępne inne godziny, np. poranne oraz zajęcia weekendowe. W pozostałych oddziałach zajęcia zaczynają się z reguły o 18.30.

 

Otrzyma Pan/Pani odpowiedź na test droga mailową z oszacowanym wynikiem oraz dalszymi instrukcjami co do zapisu.  Na test staramy się odpowiadać w ciągu maksymalnie 48h, choć w okresie szczególnie wzmożonych zapisów czas ten może się niekiedy nieznacznie wydłużyć.

Grupy „standardowe” liczą 7-10 osób, a grupy „comfort” 4-6 osób.

Szczegółowa odpowiedź na to pytanie znajduje się w zakładce cennik. Ważna informacja to ta, że w naszej szkole można wnosić opłaty za każdy miesiąc oddzielnie.
czy metoda Speak Direct Method nadaje się do nauczania osób zupełnie początkujących?
Tak, nawet jeśli kursant jest zupełnie początkujący w danym języku można go uczyć Metodą Speak. Co więcej, większość uczniów naszej Szkoły zaczyna naukę właśnie na poziomie zupełnie początkującym.

 

Po przejściu całości kursu z poszczególnych języków podanych w naszej ofercie uczeń opanuje słownictwo i zakres gramatyczny na poziomie odpowiadającym poziomowi pierwszego egzaminu państwowego w danym języku:
poziom egzaminu FCE w języku angielskim
poziom egzaminu ZD w języku niemieckim
poziom egzaminu DELF w języku francuskim
poziom egzaminu DELE BASICO w języku hiszpańskim
poziom egzaminu CILS w języku włoskim
poziom egzaminu TRIKI w języku rosyjskim

Gramatyka nauczana jest w Metodzie Speak Direct Method dokładnie w ten sam sposób jak słownictwo: dane zagadnienie gramatyczne jest najpierw wprowadzane przez lektora (przedstawiane i wyjaśniane), następnie powtarzane przez uczniów i zaraz potem ćwiczone w praktyce poprzez użycie w pytaniach i odpowiedziach. Jest to najskuteczniejszy i najszybszy sposób nauki.

To zależy od indywidualnego słuchacza: od tego jak szybko się uczy, czy włada już jakimś innym językiem obcym, jak często ma zajęcia w ciągu tygodnia, etc. Średnia długość czasu potrzebna na przejście materiału ze wszystkich podręczników z danego języka, przy założeniu, że zajęcia odbywają się w systemie 4 lekcji tygodniowo (2 spotkania po 2 lekcje) to czas 18 – 24 miesięcy